Działalność gospodarcza a dropshipping

company_building3

“Czy aby korzystać z dropshippingu muszę mieć założoną działalność gospodarczą?”

Odpowiedź: Bardzo często zadawana pytanie. Osoba decydująca się na podjęcie współpracy z hurtownią dropshippingową musi mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. Przedsiębiorca standardowo obsługuje klienta, odpowiada na Jego pytania, ma wszelkie prawa i obowiązki wynikające z tego tytułu.

Dropshipping to usługa (umowa) między sklepem a hurtownią w związku z dostarczaniem produktów, bezpośrednio do klienta w imieniu sklepu. Dzięki takiemu rozwiązaniu sklep nie musi kupować wcześniej towaru. Przedsiębiorca znacząco ogranicza ryzyko nietrafionej inwestycji a także zaniża barierę wejścia na dany rynek.

Przykładowo. Hurtownia erotyczna EroPlace.pl docelowo ma w planach posiadać w swoim asortymencie ponad 2000 modeli produktów. Początkujący w tej branży przedsiębiorca prowadzący sklep detaliczny nie wie, które produkty będą się sprzedawały oraz w jakich ilościach. Tradycyjnie, sklep musiałby dokonać zakupu po kilka sztuk produktów. Mogłoby okazać się, że przedsiębiorca wybrał zły asortyment którego później nie byłby w stanie szybko sprzedać. Poza tym posiadał by tylko wąską ofertę produktową.

Sprzedaż dropshippingowa umożliwia zaoferowanie wszystkich produktów które posiada hurtownia. Nie inwestuje się gotówki w towar, przez co można ją zainwestować w reklamę oraz działania marketingowe.

 

Mariusz Dzieża
Author: Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża

5 Comments

 1. Witam.
  Jak wygląda rozliczanie z Urzędem Skarbowym takiej działalności?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 2. Prowadzenie działalności oraz rozliczaniem z Urzędem Skarbowym niczym się nie różni poza tym, że hurtownia dropshippingowa wysyła towar bezpośrednio do klienta. Pani jako przedsiębiorca rozlicza się klientem (np. paragon wysyłany na email). Natomiast hurtownia wystawia Pani fakturę.

  Pozdrawiam

 3. Prowadzenie działalności oraz rozliczaniem z Urzędem Skarbowym niczym się nie różni poza tym, że hurtownia dropshippingowa wysyła towar bezpośrednio do klienta. Pani jako przedsiębiorca rozlicza się klientem (np. paragon wysyłany na email). Natomiast hurtownia wystawia Pani fakturę.?
  robimy skan czy istnieją jakieś kasy zapisujące do pliku ? 😉

  • Proszę pytać w hurtowni z którą Pan współpracuje,

   ogólnie nie ma to znaczenia. Pan opłaca FV które otrzymuje Pan od hurtowni, a Pan rozlicza się z klientami i właściwymi służbami, np. Urzędem Skarbowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*