Pakowanie przesyłek w dropshippingu

paczka

Klienci zadają wiele pytań odnośnie pakowania przesyłek przez hurtownie dropshippingowe, odpowiedzi na wspomniane pytania może być oczywiście tyle ile hurtowni.

W artykule przyjrzymy się jak przebiega proces pakowania przesyłek na przykładzie hurtowni erotycznej Eroplace.pl.

Pierwsze pytanie zawsze dotyczy kosztów, czy jest doliczana dodatkowa opłata z tego tytułu. W przypadku Eroplace.pl koszty materiałów do pakowania (o czym dalej) oraz koszty pakowania są kosztem samej hurtowni. Przedsiębiorca nie ponosi więc dodatkowych opłat z tego tytułu. Innymi słowy, można również powiedzieć, że koszty związane z wysyłką są wliczone w cenę produktu.

Kolejną kwestią, są właśnie materiały użyte podczas pakowania. W zależności od sposobu wysyłki (poczta polska, kurier, paczkomaty), przesyłka jest zabezpieczona w sposób adekwatny do zawartości i zgodnie z wytycznymi przewoźnika. Wybór samego opakowania oraz dodatkowych zabezpieczeń zależy oczywiście od specyfikacji i właściwości konkretnego towaru. Produkty o małych gabarytach, niepodatne na uszczerbki fizyczne, mogą zostać zapakowane w koperty bąbelkowe, natomiast inne produkty, bardziej delikatne – w karton ze styropianem, z drewnianymi wzmocnieniami, itp.

Trzecim zestawem pytań, najczęściej zadawanym, są tematy związane z opisywaniem przesyłek, które są wysyłane do klientów końcowych. Hurtownia wysyła przesyłkę oczywiście w imieniu swojego klienta. Na paczce nie są zamieszczane żadne informacje odnośnie zawartości przesyłki są więc one w pełni dyskretne.

Na życzenie klienta, do przesyłek mogą być dodawane materiały promocyjne, karty rabatowe oraz dowolnie inne dodatki – o ile klient wcześniej dostarczy je do hurtowni i określi na jakiej zasadzie mają być dołączane dodatki do przesyłek.

Śledzenie przesyłek jest ostatnią ale równie ważną kwestią. W momencie wysyłki każda paczka ma nadawany swój unikatowy numer trackingowy (zarówno przesyłka poczty polskiej, kurierska jak i nadawana poprzez paczkomaty) za pomocą którego jest śledzona, aby można zobaczyć w którym miejscu obecnie znajduje się przesyłka.

Mariusz Dzieża
Author: Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża

4 Comments

  1. Większość hurtowni życzy sobie dodatkową opłatę za spakowanie jednej sztuki do przesyłki do klienta, więc jesteśmy pozytywnie zaskoczeni że są hurtownie jak ta Erotyczna, że nie ma dodatkowej opłaty, także za włożenie np. ulotki do paczki. Brawo!

  2. Szkoda, że wszystkie hurtownie podczas pakowania nie kierują się tymi samymi wytycznymi, bo czasami jakość opakowania, w którym przychodzi przesyłka jest naprawdę wątpliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*