Student + pomysł = firma

harvard

 

Jesteś studentem kierunków takich jak: Marketing, Zarządzanie, Finanse i Marketing? Masz dobre, teoretyczne, podstawy prowadzenia biznesu? A może studiujesz całkiem inny kierunek lecz chciałbyś otworzyć swoją działalność gospodarczą? Zastanawiasz się co dalej? Masz ambicje by mieć własną firmę? Chcesz się nauczyć, niedużym kosztem, prawdziwej przedsiębiorczości w praktyce? Okres studiów a także krótki moment w którym jesteś świeżym absolwentem, to najlepszy czas by zrobić pierwsze kroki w świecie biznesu. Dlaczego?

 • możesz rozpocząć działalność na preferencyjnych warunkach
 • masz wsparcie z różnych instytucji/organizacji działających przy uczelniach
 • najprawdopodobniej nie posiadasz jeszcze żadnych zobowiązań więc łatwiej będzie Ci ryzykować
 • jeśli nie teraz to kiedy?

Aby rozpocząć przygodę z własnym biznesem niezbędne jest jednak:

 • wsparcie i pomoc na starcie
 • dobry pomysł który jest na czasie i na którym można dobrze zarobić
 • kapitał lub funkcjonować w branży lub systemie sprzedaży gdzie bariera wejścia jest niska (czyli gdzie jest potrzebny mały kapitał na start)

Problem wsparcia na start rozwiązują Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości – http://przedsiebiorca.pl/aip gdzie studenci na bardzo preferencyjnych warunkach mogą założyć działalność gospodarczą oraz otrzymać wsparcie ze strony ekspertów (księgowych, doradców, itd). AIP opiera się o trzech filarach:

FIRMA

 • działanie pod osobowością prawną Fundacji
 • obsługa księgowa
 • porady prawne
 • dostęp do biura i sprzętu we wszystkich AIP
 • konto w portalu przedsiebiorca.pl

WIEDZA

 • startup training
 • startup kick-off
 • startup mentoring

SPOŁECZNOŚĆ

 • startup mixer
 • startup cup
 • Grow Up Start Up

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości funkcjonują niemal w każdym większym mieście (w zakładce Kontakt na stronie AIP, formularz zgłoszeniowy zawiera wszystkie adresy lokalnych AIP). Główna centrala mieści się w Warszawie: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, ul. Piękna 68, II p., 00-672 Warszawa, Tel. (22) 745 19  19, E-mail: biuro@przedsiebiorca.pl

AIP to z pewnością wejście w świat biznesu, poznanie ciekawych ludzi, nawiązanie relacji z osobami które mają w życiu te same cele oraz praktyczna wiedza oraz wsparcie – jest to po prostu początek Twojej przygody z przedsiębiorczością!

Kolejną kwestią jest pomysł na biznes. Jest to oczywiście sprawa o wiele trudniejsza – wymaga sporządzenia wstępnego biznes planu, przeprowadzenie analizy rynku i konkurencji oraz co najważniejsze przygotowanie zasobów finansowych.

Istnieją jednak rozwiązania, które nie pochłaniają kapitału, gdzie można się wykazać oraz zarobić nie małe pieniądze. Takie możliwości oferuje oczywiście DROPSHIPPING, czyli system w którym możemy oferować produkty bez ich faktycznego zatowarowania. Wysyłka następuje bezpośrednio z hurtowni dropshippingowej wprost do klienta. Rozliczenia następują na linii: Klient->Przedsiębiorca i Przedsiębiorca->Klient. Więcej informacji o dropshippingu można znaleźć na blogu: e-dropshipping.pl

Hurtownia Erotyczna EroPlace.pl jest jedną z nielicznych, która działa w Polsce w systemie dropshipping oraz wspiera młodych przedsiębiorców. Już niejednokrotnie obsługiwała przedsiębiorców działających pod AIP, doskonale wie jakie procedury przechodzą przedsiębiorcy w Inkubatorach, udostępnia umowy przedwstępne przed rozpoczęciem współpracy na potrzeby AIP, itp.

Branża erotyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się branży w Polsce. Więcej informacji w nagraniu YouTube o hurtowni EroPlace:

Chcesz poznać możliwości współpracy?

Kontakt do managera ds. marketingu i reklamy EroPlace.pl:

Mariusz Dzieża

tel. +48 533 14 06 86

e-mail: mariusz.dzieza (at) eroplace (dot) pl

Studenci w Polsce są dobrze wykształceni, mają pomysły, są kreatywni.

Jeśli nie TY to kto?!

Mariusz Dzieża
Author: Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża

4 Comments

  • AIP może pobierać opłatę za szereg usług (np. udostępnienie lokalu, księgowość, pomoc prawną, itp). – lecz łączna opłata za te usługi jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z prowadzeniem działalności na własny rachunek, opłacaniu ZUSu, itd.

   Polecam skontaktować się z najbliższym AIP w celu uzyskania szczegółów

   Pozdrawiam

 1. Świetnie, że młodym ludziom umożliwia się taki start, ale trzeba mieć sporo odwagi żeby z tego skorzystać. W Polsce często biurokracja jest największą przeszkodą, która potrafi doprowadzić do szału. Oby się to zmieniło.

  • W tym rozwiązaniu właśnie zbyt wiele się nie ryzykuje – bo działalność nie prowadzi się na swój rachunek a na rachunek AIP, korzysta się z ich NIPu, otrzymuje pomoc księgową, prawną, itd. Myślę że to ciekawe rozwiązanie

   A to że ogólnie Polska jest średnio przyjaznym otoczeniem dla przedsiębiorców to nikomu nie trzeba specjalnie tłumaczyć. Z drugiej strony poprzez to, że tak jest – są duże perspektywy na rozwój i otwierają się szanse dla ludzi wytrwałych i kreatywnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*