Dropshipping otwiera przed Tobą światowe rynki

kula

 

Skala i zasięg – dwa słowa, które obowiązkowo należy ująć w swojej strategi jeśli myślimy o stworzeniu firmy. Dlaczego są one tak ważne i jak wiążą się z dropshippingiem?

Załóżmy hipotetyczną sytuację, że chcesz otworzyć w miejscowości ‘Gliwice’ restaurację. Miasto ma niecałe 200 tyś mieszkańców. Wiadomo, tylko ułamek procenta będzie Twoimi klientami. Jeśli będziesz dobrym restauratorem czasem przyjedzie ktoś z Katowic, Rybnika i okolicznych miast. Jeśli Twój lokal będzie niesamowicie skuteczny czasem zajrzy jakaś sławna postać z branży showbiznesu. Mało prawdopodobne jednak, że odwiedzać Cię będą masowo klienci z Niemiec, Łotwy, Hiszpanii czy Stanów Zjednoczonych. To oczywiste!

Mając swoją restaurację przypuszczam, że będziesz zaspokajał lokalny rynek, który jest z góry ograniczony, natomiast sukces wiąże się z byciem lepszym od konkurencji. Oczywiście możesz otwierać kolejne lokale w innych miastach ale jak pewnie się domyślasz, nie jest to łatwe i wiąże się z dużym kapitałem.

Dropshipping przedstawia sprawę inaczej. Tutaj nie ograniczasz się do rynku lokalnego, regionalnego czy nawet do krajowego. Rynek globalny stoi przed Tobą otworem. Przykładowo hurtownia erotyczna EroPlace.pl jest w trakcie wdrażania języka angielskiego na swojej stronie www. Według różnych źródeł język angielski jest językiem rodzinnym ponad 400 mln ludzi na świecie a ponad 1,5 mld ludzi używa go mowie potocznej (oczywiście na różnym poziomie znajomości języka). Oznacza to, że naszą potencjalną grupą odbiorców może być prawie co 4 mieszkaniec na świecie. Możesz konkurować na równi z każdym innym przedsiębiorcą w krajach rozwiniętych, jak również szukać możliwości w krajach dopiero rozwijających się. A jeśli nie Polak potrafi być konkurencyjny, to kto? 🙂

Dropshipping pozwala również na konkurowanie z największymi sklepami, bez faktycznego posiadania towaru. Oznacza to, że możesz zaproponować produkty nawet taniej niż konkurencja, ponieważ nie ponosisz kosztu magazynowania, zamrożenia kapitału w towar, kosztów obsługi zamówienia, pakowania, itd. Nie trzeba martwić się zagranicznymi wysyłkami, gdyż wszystko obsługuje firma dropshippingowa.

W takiej sytuacji możliwości stoją otworem. Wystarczy chcieć, mieć pomysł i ciągle rozwijać się. Możesz prowadzić międzynarodową firmę ze swojego pokoju w mieszkaniu! Takie rozwiązania, kreują nowe podejście do sprzedaży i otwierają wiele nowych dróg.. Maksymalnie zwiększamy skalę naszych działań i zakres.

Mariusz Dzieża
Author: Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża

Dodaj komentarz