Działalność gospodarcza a dropshipping

company_building3

“Czy aby korzystać z dropshippingu muszę mieć założoną działalność gospodarczą?”

Odpowiedź: Bardzo często zadawana pytanie. Osoba decydująca się na podjęcie współpracy z hurtownią dropshippingową musi mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. Przedsiębiorca standardowo obsługuje klienta, odpowiada na Jego pytania, ma wszelkie prawa i obowiązki wynikające z tego tytułu.

Dropshipping to usługa (umowa) między sklepem a hurtownią w związku z dostarczaniem produktów, bezpośrednio do klienta w imieniu sklepu. Dzięki takiemu rozwiązaniu sklep nie musi kupować wcześniej towaru. Przedsiębiorca znacząco ogranicza ryzyko nietrafionej inwestycji a także zaniża barierę wejścia na dany rynek.

Przykładowo. Hurtownia erotyczna EroPlace.pl docelowo ma w planach posiadać w swoim asortymencie ponad 2000 modeli produktów. Początkujący w tej branży przedsiębiorca prowadzący sklep detaliczny nie wie, które produkty będą się sprzedawały oraz w jakich ilościach. Tradycyjnie, sklep musiałby dokonać zakupu po kilka sztuk produktów. Mogłoby okazać się, że przedsiębiorca wybrał zły asortyment którego później nie byłby w stanie szybko sprzedać. Poza tym posiadał by tylko wąską ofertę produktową.

Sprzedaż dropshippingowa umożliwia zaoferowanie wszystkich produktów które posiada hurtownia. Nie inwestuje się gotówki w towar, przez co można ją zainwestować w reklamę oraz działania marketingowe.

 

Mariusz Dzieża
Author: Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża

Dodaj komentarz