Jak rozpocząć współpracę z hurtownią Dropshipping ?

CHCESZ PODJĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z HURTOWNIĄ W MODELU DROPSHIPPING

ALE NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ ?

porady

Pierwszym etapem jest rozmowa z hurtownią, ale jeśli hurtownia posiada przygotowane zaplecze pod wysyłkę do klienta i cały system współpracy w modelu dropshipping, to sprawa jest ułatwiona. Zazwyczaj niezbędne informacje są wypisane na stronie hurtowni (niestety obecnie tylko kilka hurtowni w Polsce oferuje ten system współpracy).

1. Zdecydowanie najpierw zarejestruj się jako klient hurtowy na stronie danej hurtowni. (na aktywację konta z pewnością poczekasz od kilku godzin do czasami 1-2 dni). Jest to czas, kiedy dystrybutor/hurtownia sprawdzi Ciebie jako klienta (odpowiednie dokumenty rejestracyjne sklepu oraz wiarygodność np. w systemie KRD). Hurtownie zazwyczaj wystawiają faktury na termin płatności – stąd te czynności.

2. Jeśli dostałeś już aktywację konta, najlepiej napisz do hurtowni, że chcesz współpracować w modelu dropshipping. Podaj adres www sklepu (lub platformy sprzedaży np. allegro). To wszystko musisz wykonać, aby hurtownia mogła wyrazić zgodę na wykorzystanie ich zdjęć lub opisów.

3. W tym momencie pewnie otrzymasz maila zwrotnego o fakcie, że wyrażają zgodę, a także info o tym, że Twoje konto zostało przekształcone dla zakupów w systemie dropshipping.

4. Od tego momentu powinieneś uruchomić cały proces importowania oferty za pomocą plików XML lub poprzez integrację za pomocą systemu A2C firmy e-mo.pl (więcej o tym w kolejnym wpisie na blogu).

5. Gdy dokonasz takiej integracji i oferta będzie widoczna w Twoim sklepie – upewnij się i napisz lub zadzwoń do hurtowni czy wszystko jest tak jak powinno i czy możesz już spokojnie sprzedawać ich artykuły.

6. Jeśli hurtownia wymaga umowy to kolejnym krokiem jest wydrukowanie i podpisanie umowy o dropshipping (ma ona na celu prawne wykorzystywanie naszych zdjęć i opisów w Twoim punkcie sprzedaży online – tak byś mógł bez oba używać naszych materiałów marketingowych).

Jeśli znalazłeś inną hurtownię, która odpowiada Twoim kryteriom i chcesz zamawiać i wysyłać bezpośrednio do klienta, to zacznij od kontaktu z nimi. Wypytaj w rozmowie telefonicznej z kim możesz rozmawiać na temat sprzedaży online. Następnie zadaj dokładne pytania, czy mogą zaoferować taką sprzedaż. Jeśli TAK, to ile to będzie kosztowało (może się okazać, że nie będzie to opłacalne gdyż muszą przygotować odpowiednio system sprzedaży oraz zatrudnić osobnego pracownika do takich zamówień). Pytaj także, czy towar jest dostępny od ręki, czy trzeba czekać np. na jego uszycie, import lub wykonanie. Zanim taka hurtownia dystrybutor przystąpi do takiej współpracy z Tobą, może minąć kilka miesięcy na przygotowanie struktury plików XML oraz całego zaplecza sprzedaży. Dlatego polecamy wybierać sprawdzone hurtownie i dystrybutorów, które obsługują już takich klientów jak Ty. Mają doświadczenie i szereg narzędzi do tego typu współpracy.

Polecane i sprawdzone to:

Hurtownia erotyczna – dropshipping

Hurtownia sukienek z Francji – dropshipping

Mariusz Dzieża
Author: Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża

Dodaj komentarz