Pakowanie przesyłek w dropshippingu

paczka

Klienci zadają wiele pytań odnośnie pakowania przesyłek przez hurtownie dropshippingowe, odpowiedzi na wspomniane pytania może być oczywiście tyle ile hurtowni.

W artykule przyjrzymy się jak przebiega proces pakowania przesyłek na przykładzie hurtowni erotycznej Eroplace.pl.

Pierwsze pytanie zawsze dotyczy kosztów, czy jest doliczana dodatkowa opłata z tego tytułu. W przypadku Eroplace.pl koszty materiałów do pakowania (o czym dalej) oraz koszty pakowania są kosztem samej hurtowni. Przedsiębiorca nie ponosi więc dodatkowych opłat z tego tytułu. Innymi słowy, można również powiedzieć, że koszty związane z wysyłką są wliczone w cenę produktu.

Kolejną kwestią, są właśnie materiały użyte podczas pakowania. W zależności od sposobu wysyłki (poczta polska, kurier, paczkomaty), przesyłka jest zabezpieczona w sposób adekwatny do zawartości i zgodnie z wytycznymi przewoźnika. Wybór samego opakowania oraz dodatkowych zabezpieczeń zależy oczywiście od specyfikacji i właściwości konkretnego towaru. Produkty o małych gabarytach, niepodatne na uszczerbki fizyczne, mogą zostać zapakowane w koperty bąbelkowe, natomiast inne produkty, bardziej delikatne – w karton ze styropianem, z drewnianymi wzmocnieniami, itp.

Trzecim zestawem pytań, najczęściej zadawanym, są tematy związane z opisywaniem przesyłek, które są wysyłane do klientów końcowych. Hurtownia wysyła przesyłkę oczywiście w imieniu swojego klienta. Na paczce nie są zamieszczane żadne informacje odnośnie zawartości przesyłki są więc one w pełni dyskretne.

Na życzenie klienta, do przesyłek mogą być dodawane materiały promocyjne, karty rabatowe oraz dowolnie inne dodatki – o ile klient wcześniej dostarczy je do hurtowni i określi na jakiej zasadzie mają być dołączane dodatki do przesyłek.

Śledzenie przesyłek jest ostatnią ale równie ważną kwestią. W momencie wysyłki każda paczka ma nadawany swój unikatowy numer trackingowy (zarówno przesyłka poczty polskiej, kurierska jak i nadawana poprzez paczkomaty) za pomocą którego jest śledzona, aby można zobaczyć w którym miejscu obecnie znajduje się przesyłka.

Mariusz Dzieża
Author: Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża

Dodaj komentarz