Ranking oprogramowania sklepów online pod względem integracji z hurtownią

Zrobiliśmy małe rozpoznanie wśród gotowych platform sklepowych i przeanalizowaliśmy ponad 15 różnych pod kątem szybkiej i bezproblemowej integracji z wybranymi hurtowniami online.

 

Co z tego wynikło ?

Zobaczcie sami, być może pomoże Wam to w podjęciu jakże ważnej decyzji o rozpoczęciu sprzedaży na jednej z opisanych platform.

Przygotowaliśmy specjalny ranking dla Was, w której ujęliśmy główne aspekty takie jak:

Ilość gotowych zintegrowanych hurtowni, opłaty za przystąpienie do integracji (wykupienie modułu w sklepie) oraz np. czas instalacji takiej integracji przez obsługę sklepu (pomoc techniczną). Oczywiście na pierwszych miejscach w spisie wyboru platformy sklepu wyszczególniliśmy te które są najbardziej warte uwagi. Mam na myśli zalety pod względem łatwej i szybkiej migracji oferty z hurtowni online do wybranego sklepu. Wiemy, że to nie jest takie łatwe, choć często przy wyborze platformy sklepu obiecują nam, gruszki na wierzbie, a rzeczywistość to weryfikuje. My przedstawiamy jak to wygląda według informacji bezpośrednio zaczerpniętych od dostawców wybranych oprogramowań sklepowych.

RedCart.pl

Ilość zintegrowanych hurtowni: około 60 hurtowni

Opłaty za integracje: 50 zł miesięcznie – za dowolną ilość podpiętych hurtowni do sklepu (bez limitu) / możliwy rabat (czytaj poniżej)

Lista zintegrowanych hurtowni: http://redcart.pl/funkcje/sklep/20/gotowe-integracje-z-hurtowniami-online.html

Akcje specjalne – rabaty: Przy wykupieniu integracji należy podać, że polecającym jest EroPlace.pl lub YourNewStyle.pl – będzie 3% rabatu

cStore.pl

Ilość zintegrowanych hurtowni: około 115 (prawdę mówiąc uważamy że jest to wynik zafałszowany – ponieważ pytając o integrację z wieloma hurtowniami, robią to dopiero w momencie gdy dany sklep zgłosi się z taką chęcią i słono za to zapłaci).

Opłaty za integracje: W zależności od wybranej opcji abonamentu (miesięczny 59 zł/m-c + 99 zł jednorazowo lub roczny tylko t49 zł/m-c)

Lista zintegrowanych hurtowni: http://www.cstore.pl/integracje-z-hurtowniami

Akcje specjalne – rabaty: Brak, dodatkowo pragniemy wspomnieć że kontakt z tą firmą jest bardzo trudny i oparty o wiele nerwów – nie polecamy

 

IAI Shop

Ilość zintegrowanych hurtowni: około 20 (w tym tylko YourNewStyle.pl za pomocą narzędzia IAI Downloader) wkrótce także EroPlace.pl

Opłaty za integracje: Brak

Lista zintegrowanych hurtowni: http://www.iai-shop.com/integrators/wholesalers/examples/yournewstyle.phtml

Akcje specjalne – rabaty: Brak

 

sStore.pl

Ilość zintegrowanych hurtowni: około 35 (uwaga, ponieważ firma ta rozróżnia w metody “integracji” – 1) integracja XML, 2) integracja DROPSHIPPING – tej metody nie polecamy, ponieważ deklarują za tą usługę w okolicy 700 zł a następnie po opłacie, sprawdzają czy jest możliwa taka integracja z daną hurtownią, jeśli nie jest możliwa (a w 99% przypadków tak właśnie jest) firma stwarza problem z wypłatą wpłaconych pieniędzy za daną usługę. Takie informacje uzyskaliśmy od 3 niezależnych sklepów, które miały przyjemność napotkać na sStore.pl – nie polecamy.

Opłaty za integracje: Brak danych

Lista zintegrowanych hurtowni: http://sklepywww.pl/sklep-internetowy-integracje-z-hurtowniami-inf-174.html

Akcje specjalne – rabaty: Brak

 

iStore.pl

Obecnie jedynym rozwiązaniem jest własny import produktów za pomocą tak zwanego iStore Importera. Jest to jednak narzędzie mało elastyczne i nie każdą hurtownię można zintegrować za pomocą plików xml.

Więcej o tym rozwiązaniu tutaj: http://www.istore.pl/pl/import-i-eksport-bazy-produktow

Jako platformę do szybkiej integracji z hurtowniami, niestety musimy odradzić ze względu na zbyt mało elastyczną pomoc techniczną w tym zakresie.

Obecnie możliwe jest zintegrowanie sklepu tylko za pomocą Action2osCommerce (jako zewnętrzna aplikacja)

 

KQS.store, Magento, Max-Shop.pl, Mysklep, OpenCart, osCommerce, oscGold, oscPremium, PrestaShop, Shoper, SOTESHOP, SunWeb, GOshop

Obecnie możliwe jest zintegrowanie sklepu tylko za pomocą Action2osCommerce (jako zewnętrzna aplikacja)

 

i-sklep.pl

Brak informacji o możliwych integracjach

 

Home.pl – ClickShop.pl

Uwaga! ClickShop.pl jest jednym z nielicznych rozwiązań, które nie mają możliwości integracji z żadną z hurtowni, mało tego nawet nie planują takich rozwiązań w przyszłości. Świadczy to o fakcie, że platforma ta mało rozwija się i nie potrafi nadążyć za rynkiem e-commerce. W związku z tym nie polecamy tego oprogramowania w związku z rozwojem dropshippingu w Polsce. Dodatkowo próba uzyskania informacji na ten temat zajęła nam ponad 20 minut oczekiwania na linii połączenia telefonicznego, które było dodatkowo płatne ze strony operatora 0,60 zł/minutę. No cóż, być może dobrze rozwijają się w innych kierunkach, ale jako wybór sklepu – zdecydowanie odradzamy.

Jedyna możliwość szybkiej integracji jest za pomocą oprogramowania Action2osCommerce (jako zewnętrzna aplikacja)

 

Będziemy starać się na bieżąco uzupełniać te dane. Równocześnie mamy nadzieję, że dostawcy sklepów, szybko dojdą do wniosku że właśnie w ten sposób należy rozwijać swoje rozwiązania dla właścicieli sklepów online. W razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą przy wyborze platformy sklepowej.

 

 

Mariusz Dzieża
Author: Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża

Dodaj komentarz