Sklep z artykułami erotycznymi – jak powstał

Prezentujemy pierwszą historię sklepu opartego o system dropshipping

 

Sklep erotyczny dropshipping – Działalność sklepu zacząłem przy okazji natknięcia się przypadkiem na artykuły erotyczne w pewnym sklepie internetowym. Zainspirował mnie sklep którego przeglądałem pod względem funkcjonalności i designu. Po dokładniejszej analizie, doszedłem do wniosku że sklep ten bardzo dobrze funkcjonował – złożyłem małe zamówienie na 35 zł w poniedziałek o numerze 11203, następnie złożyłem w kolejny poniedziałek także małe zamówienie na 50 zł… Tu muszę przyznać, że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, otóż numer zamówienia opiewał na 11348. Co za tym idzie, sklep miał 145 zamówień w ciągu 7 dni ! Zainspirowało mnie to do zainteresowania się tematem branży erotycznej pod kątem e-commerce.

Szybko analizując dostępny rynek dostawców w zakresie erotyki, ukazało nam się 3-4 najlepszych. Pod uwagę braliśmy kilka czynników do współpracy z hurtowniami. Tj.

  •  Szeroka oferta
  •  Ceny produktów (jeśli dało się porównać)
  •  Sprawny kontakt
  •  Możliwość wysyłki towaru do klienta

Z pośród 3 wybranych, najlepiej oceniliśmy hurtownię która działa od niedawna. Zachwyciła nas błyskawicznym kontaktem z właścicielem (bez przełączania nas do innych działów), szeroką ofertą, ale ciągle uzupełnianą a co najważniejsze mogliśmy korzystać z oferty na zasadzie drop shipping. Nie kupując towaru na stan magazynowy, oferowaliśmy w naszym sklepie ponad 3500 produktów !

Uruchomiliśmy domenę erotyczną dla sklepu online, wdrożyliśmy płatności online, podpięliśmy się do najlepszych porównywarek ceneo, nokaut, dodatkowo zainwestowali w Adwords. Wynikiem tego była bardzo szybka reakcja klientów – wręcz w ciągu 1 miesiąca uzyskaliśmy satysfakcjonującą sprzedaż o wyniku 85 zamówień! Następnie w kolejnym okresie miesiąca zamówienia wzrosły 3 krotnie. Dziś obsługujemy ponad pół tysiąca klientów miesięcznie. Wszystko to oparte jest o hurtownię erotyczną, która dostarcza produkty bezpośrednio do naszych klientów. Oparliśmy nasz biznes tylko o jedną hurtownię co ułatwia nam cały proces zamówień i łączenia wszelkich kosztów.

Oczywiście cały nasz biznes powstał praktycznie bez własnych kosztów poza kwotami za domenę, projekt i wdrożenie strony www oraz wstępną konfigurację. Wstępne koszty były na poziomie 3500 zł. Obecnie miesięczne koszty to około 1200 zł na porównywarki, 800 zł na adwords, 500 zł na inne formy reklamy. Przychody w ostatnim miesiącu były na poziomie 43000 zł, przy marży 34%, osiągnęliśmy dochód 11000 zł. Odejmując nasze wszelkie koszty, łatwo policzyć nasz zysk.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z naszą hurtownią z którą podjęliśmy współprace opierając na niej nasz biznes. Uważamy że rozwiązanie dropshippingu to wspaniałe narzędzie do osiągania wysokich zysków bez angażowania wysokich inwestycji w towar oraz brania wysokich kredytów. Wszystko można rozpocząć z małymi oszczędnościami, które pewnie każdy z nas posiada.

Mariusz Dzieża
Author: Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża

Dodaj komentarz