Zwiększenie sprzedaży w systemie dropshipping

product-feed-icrease-sales

Każdy z przedsiębiorców zastanawia się jak zwiększyć sprzedaż w systemie dropshipping. Dzisiaj prezentujemy jeden ze sposobów!

W przypadku prowadzenie sklepu internetowego (np. na platformie Redcart) warto zastanowić się nad zjawiskiem brandingu.

Budowanie świadomości marki (ang. branding) – technika marketingowa polegająca na kreowaniu i utrwalaniu w umysłach konsumentów faktu istnienia oraz pozytywnego wizerunku konkretnej marki. Aby sprzedać skutecznie swoje produkty czy usługi przekaz reklamowy musi być spójny oraz skierowany do konkretnej grupy docelowej. Przekaz taki jest częścią procesu zwanego brandingiem.

Źródło: Wikipedia

Nasuwa się więc pytanie jak sprawić aby klienci powracali do sklepów w których raz dokonali zakupów? jak sprawić aby kojarzyli sklep internetowy? co zrobić aby pozyskać stałych klientów? o ile w tradycyjnym systemie sprzedaży można wykorzystywać szereg narzędzi aby zwiększać sprzedaż, to w przypadku korzystania z dropshippingu możliwości są bardzo ograniczone.

Hurtownia Erotyczna EroPlace.pl jest jedną z najbardziej innowacyjnych hurtowni dropshippingowych – która bez ustanku wdraża nowe rozwiązania i ułatwia przedsiębiorcom sprzedaż produktów. Jedną z możliwości jakie udostępnia hurtownia jest możliwość dostarczenia materiałów reklamowych do hurtowni. Mogą to być:

  • ulotki
  • wizytówki
  • karty rabatowe
  • lub dowolny miks powyższych rozwiązań, np. wizytówka ze stałym kodem rabatowym dla klienta

Podczas składania zamówienia przedsiębiorca dodaje krótką informację jaki materiał promocyjny dołożyć do przesyłki. Takie rozwiązanie hurtownia EroPlace.pl udostępnia oczywiście bezpłatnie. Praktyka sprzedaży pokazuje, że z pomocą takiego działania, klienci chętniej wracają do sklepów w których raz coś zakupili, bardziej wiążą się z marką, przede wszystkim pozostaje mi ślad zakupu, adres internetowy sklepu i świadomość że gdy kolejny raz coś zakupią czeka ich jakaś gratyfikacja (np. procentowy upust)

Mariusz Dzieża
Author: Mariusz Dzieża

Mariusz Dzieża

Dodaj komentarz